ترک پا را درمان بکنیم

درمان ترک پا و پیشگیری از آن

رازهای داشتن پاهای زیبا!
ترک پا یکی از علت هایی باشد که ما را در زندگی روزمره دچار ناراحتی بکند داشتن پاهای زیبا و سالم از زیبایی های زنانه به حساب می‌آید که بدون مراقبت از پا میسر نمی شود.

ناخن های شکسته و تو رفته ترک های پاشنه پا و کف پا و پینه بستن نقاطی از پا و خشک بودن پوست پا و غیره ، همه این عوامل باعث می‌شوند پاهای شما ظرافت و زیبایی خود را از دست داده و به شکلی زشت جلوه کند بنابراین برای مراقبت از پاهای خود به این نکات توجه کنید.

۱. اولین نکته در مورد ترک پا : با پای برهنه در خانه راه نروید بسیاری از خانم ها عادت به پوشیدن کفش و دمپایی روفرشی ندارند و به همین خاطر با پای برهنه بر روی موکت و سرامیک را می‌رود و همین باعث ترک خوردن کف پاهایشان می شود بنابراین همیشه در خانه از کفشهای روفرشی استفاده کنیم.

۲. یکی دیگر از علت‌های ترک خوردن کف پا پوشیدن کفش نامناسب می باشد بنابراین اگر در کفش‌های خود احساس راحتی نمی کنید از همین حالا به فکر خرید یک کفش مناسب باشید.

۳. اگر کف پای شما ترک خورده شب ها آن را با وازلین چرب کرده جورابی بپوشید و سپس بخوابید با انجام این عمل بعد از گذشت مدتی متوجه نرمی و صافی کف پاهایتان خواهد شد.

۴. اگر برای انجام کاری مجبور هستید که برای ساعت های طولانی بر روی پاهای تان بایستید مرتب آنها را حرکت دهید تا گردش خون سرعت پیدا کند و مچ پا هایتان را نیز به بچرخانید تا ماهیچه های ساق پا خون را به پشت پاهای شما برساند.

۵ اگر برای از بین بردن موهای پاهایتان از تیغ استفاده می کنید بعد از زدن تیغ پاهای تان را با کرم مرطوب کننده ماساژ بدهید.

۶. در خرید جوراب دقت کنید که جنس آن از مواد پلاستیکی نباشد بهترین جوراب ها جوراب‌های نخی هستند.

۷. یکی دیگر از راه های مراقبت از پاها شستشوی هر روزه آنها با آب ولرم و خشک کردن آنها با حوله نرم و نخی است این کار علاوه بر تمیزی پاها سبب نشاط و شادابی نیز می شود.

۸ پاها نسبت به سایر اندامها غده های چربی کمتری دارند به همین خاطر هم خشکی پوست ناحیه پا بیشتر معلوم است پس برای دچار نشدن به خشکی پوست پا مرتب آنها را با کرم مرطوب کننده مرطوب نگه دارید.

از بین بردن ترک پا

انجیر کباب شده را نرم کرده و با عسل مخلوط کنید و بر روی قسمت های ترک خورده پا قرار دهید .
یک عدد سیب زمینی متوسط را رنده کنید و آن را بر روی قسمت های ترک خورده دست یا پا قرار دهید .

پدیکور

برای اینکه هیچگاه مجبور نشوید که پاهای خود را از اطرافیانتان مخفی نگه دارید به وضعیت ناخن های آنها رسیدگی کنیم .

ناخن های پای یک خانم باید به اندازه ناخن های دست وی زیبا و جذاب باشد برای رسیدن به این زیبایی و جلوه کار چندان سختی نیست و یا در اصطلاح فارسی مراقبت از پاها در واقع مراحلی است که به ما امکان داشتن ناخن های زیبا را می دهد.

مرحله اول : تمامی وسایلی که برای مانیکور کردن ناخن های دست استفاده می کردید در پدیکور نیز استفاده می‌شود ، البته به استثنای سوهانک سوهان پزی کار باید زودتر از زمانی کار باشد و در اینجا به ناخن گیر مخصوص انگشتان پا هم نیاز دارید را در کنار خود پهن کرده این وسایل را بر روی آن بچینید ظرف کوچکی را نیز تا نیمه از آب پر کرده چند قطره صابون مایع به آن اضافه کنید و در کنار خود قرار دهید.

مرحله دوم : اگر بر روی ناخن های پای خود را گسترش دهید به کمک داستان آن را پاک کنید

مرحله سوم : اگر ناخن های پای تان کلفت است به مدت ۵ دقیقه ۵ را در داخل یک لیوان آب که یک قاشق نمک به آن اضافه شده فرو ببرید و با این کار کمک ناخن های بلند و آماده گرفتن می شود

مرحله چهارم: بافت‌های مرده اطراف ناخن‌های پایتان را به کمک قیچی مخصوص ناخن های پا گرفته قسمت مرکزی لبه ناخن ها را به صورت صاف سخن کشیده و به کارگیری کنید البته به حالت که به لبی ناخن ها می دهد با توجه به فرم انگشتان پا پرخون می‌کند

مرحله پنجم : تمیز کردن زیر ناخن ها فراموش نشود کثیفی هایی که زیر ناخن های پا جمع شده را کاملا خارج کرده و آنها را تمیز کنید

مرحله ششم : بعد از انجام این کارها بر روی هر دو پا آنها را درباره آب و صابون مایع های قبل از آماده کرده اید بگذارید و به مدت ۵ دقیقه پاهایتان را ماساژ می دهید و سپس از لایه برداری کوتیکول استفاده کنیم

مرحله هفتم : برای تمیز کردن سطح ناخن ها و زیر ناخن ها انگشتان پا و ناخن ها را به وسیله یک برس ناخن به خوبی بسایید

مرحله هشتم : کمی لوسیون یا کرم روغنی به کف دست مالیده و آنها را ماساژ می دهید بعد از کمی ماساژ دادن پاها را در وان آب گذاشته لوسیون یا کرم را روی پاک کنید و پاها را درآورد و با حوله خشک نمایید

مرحله نهم :چربی روی ناخن های پا را به کمک پنبه آغشته به الکل پاک کنید سپس یک لایه نازک و روی انگشتان پا زده یک دقیقه صبر کنید تا لایه دوم را زده باز یک دقیقه صبر کنید و در آخر راه سوم را بزنیم

مرحله دهم : تمامی وسایل پدیکور را به وسیله الکل ضدعفونی کنید و در جای خود قرار دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید