درمان کردن شوره سر

درمان شوره سر

شوره سر:

بطور طبیعی پوست سر در اثر لایه لایه شدن طبقه شاخی آن لایه های شاخی قدیمی خود را از دست می دهد و لایه های جدید جایگزین می گردد.

این عمل آهنگ و ریتم مشخصی دارد که اگر سرعت ریزش پوسته های طبقه های شاخی مو زیاد شود پدیده ای به نام شوره سر به وجود می اید.

دلایل مختلفی باعث شوره سر می شود که از آنها میتوان به عوامل هورمونی ،ارثی ، جریان نداشتن هوای کافی بی موها درست برس نزدن و تغذیه اشاره کرد.

بهترین راه برای درمان شوره سر رسیدگی به وضعیت نظافت و تمیزی موها و استفاده از شامپوی ضدشوره سر و داشتن یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین می باشد ، زیرا شوره سر در اثر تغذیه نامناسب ریشه مو به وجود می آید

چگونه شوره سر خود را درمان کنیم؟

1. ساده ترین راه برای حل مشکل شوره سر لرس زدن مرتب به موهاست این کار باعث می شود جریان خون در پوست سر سریع تر شده و سلول های این ناحیه بیشتر تغذیه شوند.

2. هر روز به حمام بروید و با شامپوهای ضدشوره سر که امروزه به فراوانی یافت می شود موهای خود را به مدت ۵ دقیقه ماساژ داده سپس در هوای تازه آنها را خشک کنید.

3. از همین امروز خوردن شیرینی شکلات آجیل غذاهای پرچرب و سرخ شده و پرادویه ،چیپس و پفک را کنار گذاشته ، به جای آنها سبزی ها میوه ها و غذاهای حاوی پروتئین را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

4.مرغ ماهی سبزیجات شیر فراورده های لبنی و مواد حاوی ویتامین b,e,a را در برنامه غدایی خود اضافه کنید

5.یکی از درمان های موثر برا رفع شوره سر آب سیب است ،آب چند عدد سیب را گرفته موهایتان را با ان ماساژ دهید اسید طبیعی موجود در آب سیب باعث جدا شدن سلول های مرده از پوست سر می شود

6. کیفیت خواب نیز در درمان شوره سر موثر است برای اینکه هر چه سریع تر این مشکل برطرف شود زیاد بخوابید و استرس و فشارهای روانی خود را کاهش دهید

7.خاراندن پوست سر با ناخن باعث عفونت می شود اگر در ناحیه پوست سر به شدت احساس خارش کردید با نوک انگشتانتان این را انجام دهید.

8.به اندازه کافی ویتامین ب ۶ را در رژیم غذایی خود بگنجانید این ویتامین از بروز شوره سر پیشگیری میکند

۹.آبی که از پختن کرفس حاصل می شود هم یکی از بهترین محلواوی زداینده شوره سر محسوب می شود برای این منظور مقداری کرفس را در آب بجوشانید.

اب جوش حاصل را به حالت ولرم بعد از شستشوی سر در حمام به دقت روی سر ریخته و سر را با آن کمی ماساژبدهید نتیجه این شستشو موقعی بهتر خواهد شد که در موقع تهیه محلول به جوشانده کرفس مقداری برگ بابا آدم و برگ قان افزوده شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید